Berriak

3abe
2020ko EZKER PARETAKO E.H-ko KLUBEN ARTEKO TXAPELKETAN IZENA EMATEKO EPEA IREKITA Kirola

2020ko EZKER PARETAKO E.H-ko KLUBEN ARTEKO TXAPELKETAN IZENA EMATEKO EPEA IREKITA

2020ko E.H-ko Kluben arteko txapelketan parte hartzeko izena emateko epea irekita dago abenduaren 20 arte.

Joan den azaroaren 30ean, larunbatean, Euskadiko Euskal Pilota Federazioaren ezohiko batzar orokorra egin zen, eta bertan onartu ziren E.E.P.F-k antolatzen dituen lehiaketa ofizial guztien araudiak.


Hauek dira onartu ziren arautegiak:



Ezker Paretako E.H-ko Kluben arteko txapelketa 2020.

Emakumezko Gomazko Paletako Irekia eta Elite txapelketak 2020.

G.R.A.B.N.I txapelketa 2020.

Trinketeko E.H-ko Kluben arteko txapelketa 2020.

Eskuzko E.H-ko Herriarteko txapelketa 2020.

Erramintako E.H-ko Herriarteko txapelketa 2020.

Zesta Puntako E.H-ko Herriarteko txapelketa 2020.

E.H-ko Bote Luzea txapelketa 2020.


E.E.P.F-k antolatzen dituen txapelketetatik lehena jokatzen Ezker Paretako E.H-ko Kluben arteko txapelketa da. Txapelketa honetan Bizkaiko, Arabako, Gipuzkoako, Iparraldeko eta Nafarroako federazioetako klubek parte hartzen dute. Izena emateko epea abenduaren 20ra arte dago zabalik, eta Ezker Pretako frontoiko modalitate eta kategoria hauetan eman ahal izango da izena:


Eskuz binaka: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Eskuz banaka: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Emakumezko Gomazko Paleta: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Gizonezko Gomazko Paleta: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Larruzko Paleta: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Pala Motza: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Pala: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Gizonezko Frontenisa: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Emakumezko Frontenisa: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Zesta Punta binaka: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Joko Garbia: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.

Erremiontea: Kadete-Gazte-22 azpiko-Nagusi.


Txapelketa horrela antolatua dago:


Liga fasea: 7 jardunaldi.

1. jardunaldia: urtarrilak 12.

2. jardunaldia: urtarrilak 19.

3. jardunaldia: urtarrilak 26.

4. jardunaldia: otsailak 02.

5. jardunaldia: otsailak 09.

6. jardunldia: otsaulak 16.

7. jardunaldia: otsailak 23.

Finalerdietako fasea:

Finalerdiak: martxoak 02

Finaletako fasea:

Finalak: martxoak 08. 

Erantsitako artxiboak